Yhdistyksen hallitus kokoontui etäkokoukseen 18.4.2020.

Hyväksyttiin 3 uutta jäsentä. 

Koska kevätkokousta/Pelmuutusta ei voida pitää COVID19 epidemiarajoitusten takia yhdistyksen sääntöjen puitteissa, päätettiin siirtää kevätkokous Peräkorpirockiin tai myöhäisemmäksi mikäli rajoitukset ovat voimassa vielä elokuulla. Tilinpäätös/tilikirja jaetaan jäsenistölle tutustuttavaksi, kunhan se on allekirjoitettu ja hyväksytty hallituksen/toiminnantarkastajan toimesta.  (lue: Suomen Hallituksen esitys).

Kevättalkoot päätettiin järjestää peräkorvessa 6.6, noudattaen silloin voimassa olevia epidemiarajoituksia.

Treenikämppää päätettiin parannella seuraavasti: Rumpujen ympärille saadaan jäseneltämne erotusplexit, PA laitteisto treenikåmpällä uusitaan kokonaan (ml. mikseri), jota varten nimettiin työryhmä ja määrättiin budjetti, todettiin jäsenemme Timo Nybergin halu siirtää nykyiset treenikset rummut varastoiduiksi ja tuoda omat rumpunsa treenikselle vapaaseen harjoituskäyttöön. Timo vastapalveluksena ylläpitää rumpuja, kalvoja jne.  

Hallitus